الزامات مارکینگ لوله و اتصالات پلی اتیلن

از الزامات مارکینگ لوله و اتصالات پلی اتیلن (بخش Marking استاندارد)، محصول می بایست دارای اطلاعات زیر باشد:

لوله پلی اتیلن

مواردی که در مارکینگ لوله های پلی اتیلن باید رعایت شود به ترتیب:

نام سازنده، درج واژه ” لوله گاز “، قطر لوله ، ضخامت، SDR ، PE ، تاریخ تولید با اطلاعات : روز/ماه/سال ، استاندارد ساخت : IGS-M-PL-014-1(2)، درج : NIGC و دیگر تاکیدات کارفرما مانند: Fars Gas ویا F.G مورد توجه می باشد .
از آنجا که اطلاعات ردیابی محصول بازرسی شده در صورت جلسه و یا فرم استاندارد بازرسی قید می گردد ، لذا ضروریست در پروژه ها ، ناظرین محترم قبل از اجازه استفاده از این اقلام، نسبت به دریافت تاییده بازرسی فنی اقدام نموده و با اطلاعات اقلام موجود در پروژه تطابق دهند.

شیر و اتصالات پلی اتیلن

درج اطلاعات ، استاندارد ساخت IGS-M-PL-014-2(2)، نام سازنده ، قطر لوله هم سایز ، مشخصات مواد اولیه PE100 ،SDR، سیال داخلی (گاز) ، تاریخ تولید ( روز / ماه / سال ) ،Fuision voltage، Fuision Time ، Cooling Time ، ( برای اتصالات تولید داخل ) N I G C ، دیگراطلاعات مورد درخواست کارفرما مانند نام شرکت گاز، برای اتصالات سفارش گذاری شده الزامی می باشد. در صورتیکه نام خاصی باید بر روی اتصالات و یا لوله مارک شود حتما در دفترچه پیمان ذکر می شود لذا قبل از سفارش گذاری باید این موضوع را بررسی کرد.

نکته

ضمنا” برای اتصالات مورد بازرسی در انبار تامین کنندگان علاوه بر موارد فوق ، ضمن کنترل شماره Batch تولیدی اتصال ، برای هر شیر و اتصال ممکن است اقدام به نصب هولوگرام شده باشد و شماره های هولوگرام و شماره Batch تولیدی شیر و اتصالات را در فرم استاندارد بازرسی درج می نمایاند ، بدین جهت بمنظور کنترل و ردیابی اقلام بازرسی شده می بایست ناظرین ارجمند ، مسئولین محترم پروژه ها در مورد تطابق اطلاعات مندرج در صورت جلسات بازرسی و فرم های استاندارد بازرسی دقت لازم را بعمل آورند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه پلی اتیلنلوله و اتصالات پلی اتیلنمارکینگ لوله و اتصالات
نوشتهٔ پیشین
کنترل ابعادی لوله و اتصالات پلی اتیلن
نوشتهٔ بعدی
بسته بندی و انبارش لوله و اتصالات پلی اتیلن
مطالب مرتبط