بسته بندی و انبارش لوله و اتصالات پلی اتیلن

بسته بندی و انبارش لوله و اتصالات پلی اتیلن بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا نگهداری و حمل و نقل درست تا زمان اجرای کار، باعث حفظ کیفیت می شود و در نهایت اثر بسزایی در کار اجرایی دارد.

استاندارد حمل و نقل و انبارش لوله و اتصالات پلی اتیلن

استاندارد IGS-C-DN-006(0) به موضوع دستورالعمل جابجایی، حمل و نقل و انبارش لوله، اتصالات و شیرآلات پلی اتیلن می پردازد که می بایست مورد توجه و دقت قرار گیرد و بر اساس این دستورالعمل اجرا نمود.


دانلود دستورالعمل  IGS-C-DN-006(0) – ۱۳۹۲


لوله های پلی اتیلن

در هر صورت ، باید لوله های پلی اتیلن به گونه ای بسته بندی شوند که حداقل فضای ممکن را اشغال نموده تا در حد ممکن از هر گونه آسیب ، لهیدگی وسوراخ شدن محافظت شده ، بنحوی نگهداری شود که از نور مستقیم خورشید در امان باشد (حداکثر مدت نگهداری در برابر نور خورشید یک ماه ) و لوله های شاخه بر روی سطح صاف که عاری از هرگونه اشیاء نوک تیز یا هر جسمی که باعث آسیب به سطح لوله گردد ، قرار داده شود.
بسته بندی لوله ها و حمل آنها با استفاده از هر گونه نوار، زنجیر یا تسمه فلزی مجاز نبوده ، لوله ها باید دارای درپوش بوده و با یک طناب محکم یا تسمه پلاستیکی بسته بندی گردد .

اتصالات پلی اتیلن

در مورد اتصالات پلی اتیلن می بایست تمامی اتصالات در بسته بندی های پلاستیکی جداگانه قرار گرفته و این بسته بندی های پلاستیکی در داخل کارتن های مقوایی نگهداری و حمل شوند ؛ اطلاعات مربوط به نام سازنده ، ابعاد ، تعداد قطعات موجود در کارتن ، شرایط اختصاصی نگهداری و حداکثر زمان نگهداری بر روی کارتن ها درج شده باشد ، بازنمودن این بسته بندی تا زمان استفاده در پروژه مجاز نخواهد بود .
در صورتیکه در هنگام بازرسی نیاز به نصب هولوگرام باشد باید توجه داشت که نصب هولوگرام بر روی اتصالات پلی اتیلن با ایجاد برش بسیار محدود سعی می شود آسیب چندانی به بسته بندی اتصالات وارد نگردد، براین اساس ظاهر خاک آلود وجود گرد و خاک، آب و نظایر آن به داخل بسته بندی اتصال، بیانگر عدم نگهداری صحیح اتصالات و محیط نامناسبت نگهداری آنهاست.
همچنین می بایست دقت گردد ازتماس لوله و اتصالات با هر گونه ترکیبات شیمیایی اجتناب شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه پلی اتیلن
نوشتهٔ پیشین
الزامات مارکینگ لوله و اتصالات پلی اتیلن
نوشتهٔ بعدی
ارزیابی صلاحیت جوشکار پلی اتیلن
مطالب مرتبط