مراحل بررسی و پرداخت صورت وضعیت موقت و قطعی

صورت وضعیت موقت

بر اساس بند ۴ ماده ۵۳ شرایط عمومی پیمان های PC ( تامین کالا و تجهیزات و ساخت و نصب ) برای کارهای صنعتی بخشنامه ۱۸۳۴۰۶ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مراحل بررسی و پرداخت صورت وضعیت های موقت به صورت ذیل است:

  • در پایان هر ماه یا مقاطع زمانی تعیین شده پیمانکار صورت وضعیت موقت را به مهندس مشاور ارائه می دهد (بر اساس بند ۳ ماده ۵۳ شرایط عمومی )
  • مهندس مشاور ۱۰ روز فرصت دارد تا بررسی و تایید کند و یا به پیمانکار برای رفع نواقص عودت دهد
  • کارفرما ۲۰ روز فرصت دارد تا صورت وضعیت تایید شده مهندس مشاور را برای بررسی و تایید و پرداخت کند و در صورتیکه در مهلت ۲۰ روز تعیین شده کارفرما نتواند صورت وضعیت را بررسی و تایید کند و نیاز به فرصت بیشتری داشته باشد میبایست کارفرما ۷۰% بهای صورت وضعیت را پس از کسر کسورات به صورت علی الحساب به پیمانکار پرداخت کند.

صورت وضعیت قطعی

بر اساس  ماده ۵۷ شرایط عمومی پیمان های PC ( تامین کالا و تجهیزات و ساخت و نصب ) برای کارهای صنعتی بخشنامه ۱۸۳۴۰۶ سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مراحل بررسی صورت وضعیت قطعی بدین صورت می باشد:

  1. پس از تحویل موقت پیمانکار میبایست صورت وضعیت قطعی تحویل مهندس مشاور دهد
  2. مهندس مشاور ۱۰ روز فرصت بررسی مدارک دارد و در صورت تکمیل مدارک نسبت به پذیرش صورت وضعیت اقدام میکند و در غیراینصورت جهت تکمیل مدارک، صورت وضعیت را تحویل پیمانکار می دهد
  3. در صورت تکمیل بودن مدارک و پذیرش صورت وضعیت از طرف مهندس مشاور ۶۰ روز فرصت بررسی و تایید صورت وضعیت دارد
  4. پس از تایید مهندس مشاور صورت وضعیت تحویل کارفرما می شود، کارفرما ۶۰ روز فرصت بررسی و تایید دارد و پس از کسر کسورات، صورت وضعیت را پرداخت میکند و نسبت به آزاد سازی ضمانت نامه های حسن انجام کار و انجام تعهدات مطابق ماده ۱۱ تا ۱۴ اقدام میکند.

پی نوشت: در صورتیکه کارفرما بعد از مهلت مقرر قانونی نتواند صورت وضعیت پیمانکار را پرداخت کند میبایست مطابق بند ۸ ماده ۵۳ شرایط عمومی پیمان، خسارت تاخیر در پرداخت به پیمانکار بپردازد.

شما میتوانید سوالات خود در زمینه شرایط عمومی پیمان ها را اینجا مشاهده کنید

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
دستگاه الکتروفیوژن
نوشتهٔ بعدی
تحویل موقت پیمان

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست